Boala veche - doctorii inca nu s-au nascut

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Boala veche - doctorii inca nu s-au nascut

Mesaj Scris de Geo la data de Vin 11 Feb 2011 - 15:01

Multi dau vina pe trecut...suntem balcanizati , avem obiceiuri proaste la origini...turcii ne'au obligat sa invatzam ce'i mita, spaga, spertzul, sfantzuiala...noi draga doamne am fost un popor de naivi , n'am stiut sa facem niciodata deosebirea intre rau si bine si am avut mereu incredere in altii ....merge scuza ? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
De ce n'ar merge? ... suntem obisnuitzi sa inghitim orice...facem caz doar cand ajungem noi insine subiect de discutie sau suntem parte dintr'un grupul defavorizat ....in rest ne complacem si tacem fiindca vocea ne este stinghera si preferam a ne lasa dusi de vant renuntzand prea usor la efortul de a vasli impotriva lui......
Cei 20 de ani de libertate se pare ca nu ne'au folosit la nimic...cica ne lipseste cultura ..poate ....ma intreb totusi daca cultura poate compensa bunul simtz ?... nu mereu , asta e sigur .... facem responsabila saracia ...uitam iar ca in orice exista un echilibru si daca unii s'au imbogatzit peste noapte , mai multi, au saracit in aceeasi perioada ...
Vamesi care fac contrabanda...pe fatza, cu tupeu , fara rusine........sunt doar acuzatii ce trebuie dovedite...daca nu , legea le permite intoarcerea fara probleme la vechiul loc de munca...incurcate si de multe ori strambe sunt caile justitiei.
Nici asta nu e ceva nou ....imi aduc aminte de figura ''legendara'' a lui Al Capone...intr'o tzara eminamente democratica , acest individ a facut ani la rand ce a vrut, fiind inchis intr'un final pentru un delict minor de evaziune fiscala......vorba lui Stryker :'' America e tzara tuturor posibilitatzilor, dar in Romania orice este posibil ''............. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Geo
senior
senior

Puncte : 27697
Reputatie : 335
Data de inscriere : 21/03/2010

http://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum