Stirea zilei

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Stirea zilei

Mesaj Scris de Geo la data de Mar 14 Feb 2012 - 21:41

Despre fundul lui Boc mult ''pupat'' de Antonescu

de GABRIELA LUPU

Ce am aflat noi din filmul cu Emil Boc nud, film împărtăşit cu atâta generozitate de Dan Capatos la emisiunea sa „Un show păcătos" de pe Antena 1? În primul rând am aflat că după ce trage la fiare la sala de forţă Emil Boc face duş. Şi în doilea rând, că face duş dezbrăcat.

A fost nevoie pentru a dezbate aceste adevărate revelaţii de importanţă capitală pentru omenire de câteva minţi de oameni politici şi de moderatori TV să-şi dea cu părerea cum de aşa ceva este posibil. Frisonul care i-a cuprins pe părerişti, de la Crin Antonescu, la Vadim, Ciutacu sau Gabi Firea nu poate avea vreo altă explicaţie logică decât aceea că nici angajaţii lui Felix, nici politicienii lor de suflet nu prea obişnuiesc să se spele.

În emisiunea aceea vomitivă unde toate fufele sunt prezentate drept „vedete", emisiune ce este mai degrabă o fabrică de târfuliţe, a fost „dezbătut" pe larg fundul lui Boc. „Ştiam deja că e durdu", a comentat Ciutacu, care, culmea, sărise cică în apărarea lui Emil Boc, deşi nu există pe planetă un alt om care să-l deteste la fel de tare ca el pe fostul premier. „Chiar dacă nu se vede, are şi ciucuraş", a mai ţinut el să precizeze. Gabi Firea a intrat în vorbă, ca o mare doamnă ce se află, ca să dezbată şi ea subiectul, amintindu-şi de vremurile bune când a fost purtătoare de cuvânt la Guvern. Vadim a ţinut-o langa cu „agenturili", precis de mâna vreunuia de la Servicii a fost filmat Boc, iar „prezidenţiabilul" Crin Antonescu, cel care până de curând lupta pentru o Românie de bun simţ, s-a hlizit ca proasta-n târg la vederea fundului lui Boc politizând până şi „posteriorul" oponentului său politic. „PDL-iştii lui l-a filmat. Ăştia nu sunt de încredere nici între ei", n-a uitat politicianul că se află în campanie electorală, chiar dacă nu trece în timpul ăsta şi pe la serviciu.

Nici unul dintre cei din platou sau dintre cei care au intervenit telefonic nu şi-a pus vreo clipă problema lipsei complete de moralitate care învăluie toată afacerea. Europarlamentarul Vadim şi preşedintele PNL au ratat o şansă bună de a tăcea. Iar cât despre jurnaliştii de la Antene, dacă mai aveau cumva, uitată pe undeva prin fundul vreunui buzunar, vreo fărâmă de demnitate, aceea s-a dus complet pe copcă. Acele imagini nu îi fac atât de mult rău lui Emil Boc ( o victimă complet nevinovată, care va căpăta prin acest atac mitocănesc la gioale mai multă simpatie), cât presei româneşti în ansamblul ei. Dacă în asta constă jurnalistica, atunci ar trebui să se închidă toate şcolile de presă din ţara asta. Este prima dată când mi-e ruşine că sunt ziarist. Dacă aş fi înscrisă în vreun club de presă, în vreun comitet sau în vreo comiţie din care ar face parte şi tovarăşii de la Antene, m-aş căra repejor.

E uimitor pe ce culmi de glorie am ajuns în cei 22 de ani de presă liberă! Monica Columbeanu naşte live, Oana Zăvoranu urinează în direct, asistentele lui Capatos numai că nu fac sex în platou, iar acum un politician este filmat fără aprobarea lui în ipostaze dintre cele mai intime şi această filmare ilegală este difuzată, tot fără a se cere acordul „victimei", pe un post TV naţional. Ce rost mai are să mai aşteptăm până pe 12 decembrie 2012? Apocalipsa a venit deja.

Ultima editare efectuata de catre Geo in Joi 12 Dec 2013 - 7:32, editata de 3 ori
Geo
senior
senior

Puncte : 27617
Reputatie : 333
Data de inscriere : 21/03/2010

http://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Re: Stirea zilei

Mesaj Scris de Geo la data de Joi 8 Mar 2012 - 21:50

Ceva vrea ''sfintia sa '' thinking , dar nu cred ca viza fluier ...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Enola la data de Sam 10 Mar 2012 - 8:18

Individul poate fi numit slujitorul diavolului nu a Domnului .
Enola
boboc
boboc

Puncte : 2160
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Sam 23 Iun 2012 - 18:26

Si uite-asa a lansat Nastase moda fularelor pe timp de vara ...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria la data de Sam 23 Iun 2012 - 19:03

Si uite asa a prostit psd-ul poporul cu televizorul........

senior
senior

Puncte : 15546
Reputatie : 514
Data de inscriere : 31/05/2012
Localizare : Pretutindeni

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Sam 23 Iun 2012 - 19:06

Fara atacuri la persoana mosulica ...poate sunt si psd-isti printre noi ...e optiunea lor fluier

Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Maria la data de Sam 23 Iun 2012 - 19:07

Asa

senior
senior

Puncte : 15546
Reputatie : 514
Data de inscriere : 31/05/2012
Localizare : Pretutindeni

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Mar 26 Iun 2012 - 19:34

Aveam putin respect pentru Adrian Nastase ca si politician, recunosc ca mi-a placut de el pe cand a fost ministru la externe si apoi sef al executivului desi nu eram simpatizant psd , dar totul a palit in urma ultimelor sale actiuni ...
N-a facut decat sa se afunde si mai mult in groapa care era si ce este mai rau , sa traga si pe altii dupa el ... Mad
Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Cruella la data de Mier 27 Iun 2012 - 17:35

Very Happy Nu este firesc?...Daca s-a lucrat dupa principiul ,,o mana spala pe alta,,?Nu-mi plac politicienii...ca ,,specie,, Razz ...am ideea preconceputa poate, ca un om cu principii....onost....loial, nu poate fi politician.De moment toate scandalurile si cancanurile in care sunt implicati politicieni imi confirma crezul!

Cruella
junior
junior

Puncte : 2907
Reputatie : 6

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Dum 1 Iul 2012 - 18:13

Chelul fara tichie de margaritar nu se simtea implinit ...asa si unii politicieni , simt nevoia unui titlu de ''dottore'' dar fara sa-l merite ...
Daca mergem in continuare pe ideea ''o mana spala pe alta '' , viitoarele generatii vor fi la fel de ''balcanizate'' .

Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Lun 2 Iul 2012 - 18:26

In statia numita ''Ministerul Educatiei '' tocmai a oprit iar trenul a cincea oara in ultimele doua luni : a urcat Pop si a coborat madam Andronescu Asa ...
Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Cruella la data de Mar 3 Iul 2012 - 12:21

Upss Ca urmare fireasca din statia ''Ministerul Educatiei'' ies calatorii ametiti si confuzi de atatea opriri neprevazute si schimbari de directie. Very Happy

Cruella
junior
junior

Puncte : 2907
Reputatie : 6

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Mar 3 Iul 2012 - 18:02

Confuzie mare azi la Parlament : USL-ul a intrat cu ''tancurile'' , l-a dat jos pe Blaga si l-au cocotzat pe Antonescu pe cel mai inalt scaun din Senat fluier .
Acum peste 60 de ani , un alt Antonescu calca pe democratie , in acel caz cu tancuri adevarate ...se repeta istoria ? thinking
Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Vin 6 Iul 2012 - 23:17

Un presedinte devenit nepopular si o majoritate parlamentara care face orice mai putin sa respecte legile .
Din punctul meu de vedere este inacceptabil ce a facut usl-ul in ultimele zile si zicand aceste lucruri ma delimitez la incalcarea Constitutiei...nu mai merge cu lozinca ''scopul scuza mijloacele '' , sau ma rog , ar trebui sa nu mai mearga....azi incalcam legea pentru a demite un presedinte contestat , maine o incalcam in scop personal ... nu este bine nicicum , ne intoarcem in timp , acum nu vin minerii - minerii sunt deja in parlament ...

Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Enola la data de Sam 7 Iul 2012 - 21:11

Tii cu Basescu ? Evil or Very Mad
Enola
boboc
boboc

Puncte : 2160
Reputatie : 1
Data de inscriere : 01/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Dum 8 Iul 2012 - 19:46

Idea ...eu nu ...tu tzii cu ''dottore'' Upss

Stirea zilei ar fi promovabilitatea scazuta la bacalaureat , in scadere chiar si fatza de anul trecut si tare cred ca acesta este nivelul actual al invatzamantului mediu la noi ...

Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Lun 30 Iul 2012 - 20:28

A trecut si referendumul , situatia departe de a se limpezi , dimpotriva , ploua cu provocari si acuzatii ...
Am fost printre cei care nu au mers la vot . Am considerat ca cei doua sute si ceva de parlamentari ce au votat demiterea in circumstantze suspecte nu ma reprezinta , in consecintza am fost de acord cu boicotul .
Nu sunt pro Basescu , sunt pro democratie , un cuvant greu de digerat pentru unii . Puteau sa-l demita peste o luna , doua sau trei , timp in care modificau legea referendumului scotand pragul electoral in mod legal , nu printr-o ordonantza de urgentza data pe usa din dos , asa cum au procedat cu Monitorul , Curte CC , Avocatul Poporului ...

Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de gabi la data de Lun 30 Iul 2012 - 21:21

Eu ma minunez pe zi ce trece (tot mai mult) de tara in care traim.Vorbesti de democratie, Dune...eu inca nu stiu pe unde s-o gasesc.In nici un caz in certurile astea care, parca, nu se mai termina.Timp irosit.As fi vrut sa vad altceva, nu cuvinte "improscate" si promisiuni tardive sau viitoare.Sunt doar dezamagita de tara in care traiesc,cica.
gabi
junior
junior

Puncte : 2927
Reputatie : 31
Data de inscriere : 27/06/2012
Localizare : peste tot unde ma duce gandul

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Lun 1 Oct 2012 - 8:07

Cum a ajuns un ins cu 1,5 milioane euro datorii la statul roman sa liciteze pentru a cumpara de la acelasi stat un combinat ca Oltchimul , n-am sa pot intelege in ruptul capului thinking ...sunt curios ce va fi astazi si cat de departe merge ignorantza unora .

Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de gabi la data de Lun 1 Oct 2012 - 11:47

Laughing Traim in tara tuturor posibilitatilor:cu cat un lucru e mai irational, cu atat posibilitatea ca el sa se intample e mai mare.Asta pentru a face haz de necaz.Alta reactie nu mai pot avea.
gabi
junior
junior

Sus In jos

Mesaj Scris de Dor la data de Joi 4 Oct 2012 - 20:58

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Dor
junior
junior

Puncte : 4155
Reputatie : 69

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Vin 5 Oct 2012 - 7:01

Macar a stiut a scrie cu diacritice ...

Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Mier 10 Oct 2012 - 8:42

Basescu a intors legea ''bacalaureatului profesional '' ...cica : ''sa se mai revizuiasca pe ici pe colo dar sa nu se schimbe nimic , sau sa se schimbe dar sa ramana tot asa '' .
- Sa ne traiesti coane Iancule ca ai fost mai ceva ca Nostradamus Very Happy !
- Sa ne traiasca si coana Andronescu ca e dama buna ! ...hac ! ... s-avem pardon Asa ...
Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de gabi la data de Mier 10 Oct 2012 - 14:04

Cu alte cuvinte, el nu se opune nici modificarii formei actuale, nici pastrarii ei.Deci...se scoate. Laughing
gabi
junior
junior

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Joi 11 Oct 2012 - 7:40

Gabi nu fi rea Very Happy) ... citatul era din ''O scrisoare pierduta'' , subiectul era Constitutia , dar s-a potrivit si aci .
In fapt , este o piesa de teatru mereu la moda , mereu cu corespondenti in viatza noastra politica ... numai cu ''vanatoarea'' de colegii : candidati inscrisi in colegii eligibile dar in care n-au calcat vreodata ... o sa avem parte de ''Agamitzi Dandanache '' la greu ... noi vom fi precum cetateanul turmentat , iar ei cu multa ''bunavointza'' ne-or zice pe cine sa votam ... si e trist ca nu avem variante .
Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos