fauna mall-rilor bucurestene

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: fauna mall-rilor bucurestene

Mesaj Scris de caprioara la data de Mar 30 Mar 2010 - 20:31

Dune, depinde de cine face sondajele si de cine alcatuieste clasamentele!! S'ar putea sa nu fie vorba de o amagire, ci chiar sa fim ultimii!! Idea

caprioara
boboc
boboc

Data de inscriere : 28/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vanda la data de Mar 30 Mar 2010 - 23:01

Nu suntem, nu suntem ultimii...fiti optimisti. Sus fruntea, suntem un popor inteligent, oameni cu traditie, oameni care se pot lauda ca intre cele doua razboaie, Bucurestiul era numit Micul Paris, pretul graului se facea la Bursa de la Bucuresti, Brancusi e al nostru, Coanda,Poienaru, Titulescu...multi altii.
Sunt in Spania...suntem cei mai buni, cei mai rapizi, in meserii grele ce implica cunostinte tehnice. Avem scoli bune, facultati excelente, desi nu figureaza in topul universitatilor europene.
Sunt pe aici genul de cersatoare tiganci, imbracate in negru, pe la toate colturile...nu se misca, stau ciucite cu o poza, in care o droaie de puradei zambesc fermecator...intelegandu-se ca numai discriminarea le-a trimis mama pe aici, ca sa faca rost de mijloace de trai...mai vine politia sa le salte, dar oamenii dupa strada le iau apararea...nu fac nici un rau, cer bani pentru copiii lor, lasati-le in pace...Intr-o zi, dupa o scena din asta in care politia s-a retras la presiunea unor distinse doamne, miloase si intelegatoare fata de o situatie despre care chiar nu stiau nimic...spaniolii sunt super toleranti si intelegatori fata de cei loviti de soarta...m-am apropiat de o momaie din astea si i-am soptit in timp ce ma faceam ca-i pun ceva in palma... daca-ti dau un picior in cap, ti-l zbor dupa umar si se va invarti pana in mijlocul strazii unde un camion o sa-l faca zob...
A doua zi nu mai era acolo, oricum de volatilizat sigur nu s-a volatilizat...doar s-a mutat.
In spatele acestei armate de nenorociti care ne fac de ras in toata Europa,sunt niste tigani burtosi care plini de bani, iau in ras si legea si proprietatea si identitatea acestui popor cu care structural nu au nimic de-a face...Tiganii au fost adusi in tarile romane, cumparati ca robi, pentru a fi pusi la treburi prin gospodariile boierilor...proasta idee. Comunistii au ferecat fontiera si ne-am pricopsit cu un neam nomad, inadaptat pe care l-au mutat in blocuri, l-au obligat sa se angajeze in fabrici si uzine, sa se amestece cu noi si sa ne invete...numai lucruri bune. Cred ca se vor inmulti in continuare cu mult mai mult ravna decat noi, intr-o zi probabil vor fi mai multi, si americanii albi se pare ca pana in 2025 vor fi mai putin numerosi decat cei de culoare...oricum lumea se adapteaza, deunazi am auzit ca noi, romanii, suntem prezentati la stiri aici in Spania ca albi, pentru a se face diferenta fata de cei cu acelasi tip de pasport ,dar care numai romani nu sunt. Dar important e ca au inteles ca trebuie facuta diferenta...aici e usor si ei au tiganii lor si sunt identici si vorbesc aceasi limba cu ai ,, nostrii,,. Voicu? Dune, Voicu e tigan...Vanghelie? e tigan...
vanda
boboc
boboc

Puncte : 3069
Reputatie : 10
Data de inscriere : 21/03/2010
Localizare : Sant Pol de Mar

http://calatorianoastra.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Roru la data de Vin 2 Apr 2010 - 15:06

Romani albi ..

Pe cine mai consoleaza ca l'a avut pe Brancusi in ziua de azi? Pe colegii mei care termina anul asta facultatea si nu au unde locui, decat tot in camin, cu tot cu slujba primita de la cele mai de top corporatii ?? Un inginer in primii ani nu are salariul unui sofer de autobuz.
Un profesor da meditatii, toti dau. Salariul pe hartie e fictiv.
Un medic primeste mereu bani si ii cere. Devine penibil in spitale ca nici macar nu se mai eschiveaza.

Asta ne'a adus aici, ca de fapt pe hartie e una si in buzunar e alta. Cum sa inteleaga cineva de ce fac greva profesorii si medicii? Cati bani consta sa pregatesti un copil pt liceu si facultate? Sa ai pe cineva in spital?

Si fauna mall'urilor la fel a evoluat. Cand vezi ca daca esti corect, ramai cu 3 hartii in buzunar, cum sa nu fii motivat sa furi si sa incurajezi "afacerile" ilicite?

boboc
boboc

Puncte : 2886
Reputatie : 2
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus