Alegerea Presedintelui - 2014

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Alegerea Presedintelui - 2014

Mesaj Scris de Geo la data de Lun 3 Noi 2014 - 20:30

Primul tur a trecut , 12 au trecut prin sita , doi au ramas , in unul imi pun si eu sperantele pe celalalt nu pot sa-l sufar , dar cum votul este un act democratic am sa ma supun majoritatii Very Happy .

Geo
senior
senior

Puncte : 27617
Reputatie : 333
Data de inscriere : 21/03/2010

http://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Re: Alegerea Presedintelui - 2014

Mesaj Scris de Geo la data de Lun 3 Noi 2014 - 20:33

Cei in floarea varstei precum si cei trecuti de prima tinerete nu au nevoie de indrumari pentru a merge la vot - pentru tinerii la prima experienta am gasit un ghid pe internet :

Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Lun 3 Noi 2014 - 20:33

CUM VOTAM (ghidul tanarului infocat) Asa

Daca tot vrei s-o pui, invata sa o faci bine ! Indraznesc sa-ti prezint succint ghidul tanarului / tinerei care tare ar avea chef s-o puna (la vot)
Informatii preliminare, 16 Noiembrie este ziua votului, ziua cand e musai s-o pui, ziua in care toti flacaii de la televizor si radio te vor indemna enervant s-o pui, cand vei vedea pe TV, la ore de maxima audienta si fara patratel rosu, cum au pus-o altii. Batranii, in special. O sa fie duminica, asa ca incalca-ti principiile si trezeste-te in timp util. Programul de vot este, de regula, pana la ora 21. Insa incearca sa n-o amani pana in ultimul moment. Vine seara se lasa racoareal, iti scade vigoare electorala si s-ar putea sa nu mai reusesti o prestatie de exceptie, asa cum ne-ai obisnuit.

Pasul 1
Trezeste-te. Afla in ce data esti(cel de sus te va ajuta!!!). Daca nu e inca 16.11.2014 program de voie. Daca s-a nimerit sa fie exact 02.11.2014, treci la pasul doi. Daca e 17.11.2014... ai ratat. Incepe o asteptare de 5 ani. Cam lunga si, intre timp, se instaleaza frigiditatea, sterilitatea, calvitia.

Pasul 2
Bucura-te, azi o pui. Ai cateva minute sa lasi imaginatia sa alerge, sa rasfoiesti ceva reviste, sa-ti alimentezi pofta.

Pasul 3
Afla unde e sectia de vot la care esti arondat, locatia in care stampila se va impreuna tandru sau violent cu buletinul de vot. Informatia asta o au, de regula, parintii, vecinii, administratorul ala enervant pe care nu-l mai saluti din gimnaziu. Fa-le o favoare si intreaba-i.

Pasul 4
Cauta-ti buletinul / cartea de identitate. Stiu, vast si solicitant proiect, dar amorul electoral te vrea intr-o forma ireprosabila.

Pasul 5
Prietene, la drum ! Pleaca la sectie ! La sectia de vot, e singura pe care iti recomand s-o vizitezi. Nu uita buletinul / cartea de identitate

Pasul 6
Intra in sectie. Fara retinerei, fara timiditate. Nonsalant, relaxat. Toate persoanele de la mese te asteapta pe tine. Mergi catre una, ofera-i generos zambetul tau, si spune-i discret "am pofta sa votez / as vrea s-o pun". Fermecata de eleganta ta naturala, acea persoana iti va oferi o stampila si buletinele de vot. Cuprinde-le ferm, fara ezitare. Usor brutal, la o adica: schema tine mai mereu. Mergi intr-o cabina de vot. Trage perdeaua - stiu unii dintre voi ar vrea s-o faca asa, la lumina, in vazul lumii, dar va recomand ca, de data asta, s-o faceti cu perdea. De ce sa va fure altii miscarile ?

Pasul 7
Esti in cabina. Cerceteaza buletinul de vot. Nu te grabi ca un incepator. Descopera-l. Adulmeca-l. Cerceteaza-i zonele sensibile. Identifica pozitiile candidatului  pe care doresti sa-i votezi .

Pasul 8
Prietene, a sosit momentul. E timpul s-o pui. Ridica stampila, inspira adanc, fixeaza tinta si proiecteaza stampila in patratelul ales. Ai grija ! Nu rata! Pune-o intr-un singur patratel. Pune-o exact in patratel. Patrunde adanc. Fa hartia sa urle sub greutatea mainii tale.

Pasul 8 bis
Daca ai ratat, daca ai pus-o gresit, daca n-ai incadrat-o bine, buletinul de vot e terminat. Nu-i vina ta. Niciodata nu-i vina ta. Iesi elegant din cabina si cere alt buletin. Ia-o de la capat. De data asta o sa fie perfect. Orgasmic.

Pasul 9
Prietene, inca n-ai terminat. E timpul sa dai lovitura finala. Impatureste imperturbabil buletineul de vot. Iesi din cabina. Apropie-te de urna. Cerceteaza-i fanta. Atinge-o. Descopera-i tactil conturul. Simte-i ritmul. E momentul sa-i oferi extazul. N-o amagi prea mult. Implineste-o. Strecoara in interior buletinul de vot.

Pasul 10
Pastreaza-ti concentrarea. Returneaza stampila. Recupereaza-ti buletinul. Paraseste sectia. Aprinde-ti tigara, aminteste-ti ca tutunul iti dauneaza grav. Zambeste. In sfarsit, ai facut-o!!

Upss

Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Lun 3 Noi 2014 - 20:36

La cata incrancenare si mizerie a fost in prima parte a campaniei electorale nu strica sa radem putin Very Happy ...

Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos