Gradina vecinului,.......vesnica tentatie:)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Gradina vecinului,.......vesnica tentatie:)

Mesaj Scris de Cruella la data de Joi 22 Apr 2010 - 23:42

Very Happy Mai zilele trecute am vazut in gradinita din fata edificiului unde locuiesc, primii trandafiri infloriti,.si ca in copilarie am simtit impulsul de necontrolat sa,i iau ,.sa ma bucur de ei eu si numai eu Very Happy (sunt egoista stiu si recunosc).Mi,am amintit de curtea lu,,,madamme preoteasa,,colt de rai,.si unicat pe acele vremuri ,.era posesoare de lalele negre,.gladiole mov,.un magnoliu de innebunea trecatorul (era langa poarta)pomul acela de are floarea ca un bulgare de zapada,.......doi arbusti de soc,.de unde luam materia prima pentru socata,......margaritar,.....si multe alte minunatii,.doar ca doamna preoteasa nu era impregnata de spiritul crestinesc ,.nu auzise de impartitul cu aproapele ,.ba chiar o suspectam de avaritie Very Happy asa ca intr.un fel ne.a indemnat la solutii extreme FURTULLLLLLL Laughing ,..hm,.si acum avem florile luate ,.si in fiecare an ,,pomenim,,de coana preoteasa(stimabila doamna trecand de mult in nefiinta),.......de ce sriu despre ,,rusinosul gest,,? Embarassed Embarassed pentru ca am recidivatttttttt ,.tocmai ce am ajuns de la furat de flori ,.acompaniata de cea mica,..... ,,captura,, este de toata frumusetea ,..si m,am gandit sa o impart cu voi,.asa ca voi atasa o foto Very Happy
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Cruella
junior
junior

Puncte : 2842
Reputatie : 6
Data de inscriere : 21/03/2010

Sus In jos

Re: Gradina vecinului,.......vesnica tentatie:)

Mesaj Scris de Cruella la data de Joi 22 Apr 2010 - 23:45

Mad :cry: pf,........cred ca am uitat cum se pot atasa fotografiile ,.Duneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee fluier

Cruella
junior
junior

Sus In jos

Mesaj Scris de vanda la data de Dum 2 Mai 2010 - 14:20

Gradina vecinului...vesnica tentatie, da...bine spus. Eu sunt vecinul, gradina e a mea, tentatul e un caine sau mai multi, tentatia, gazonul meu...rezultatul de care ma bucur in exclusivitate...cate un caca la 2 sau 3 zile, chiar in mijloc...si inca nu l-am vazut, nu stiu cine, care, cand...pe unde intra. Mister total...Nimeni nu stie, toti au caini pe aici, toti sunt in curti sau insotiti la plimbare...nu o fi caine, o fi...una paloma grande, vorba unui vecin mai glumet care are un catel...foarte dubios. Il mai cheama si Carpiniolli ...adica placintica cu ravase thinking

vanda
boboc
boboc

Puncte : 2738
Reputatie : 10
Localizare : Sant Pol de Mar

http://calatorianoastra.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de vanda la data de Dum 2 Mai 2010 - 14:29

Cruella...e ok, am vazut florile si felicitari pentru frumusetea de fetita...am facut clik pe IMG si m-a dus direct in contul tau unde ai pozele salvate. Liliacul e absolut fermecator, e o floare care chiar ca te provoaca sa o rapesti...eu insa nu fac asta niciodata si nici nu ma bucur cand primesc flori...toti ma stiu si zic ca nu-s normala. Imi plac atat de mult incat cand le vad murind la mine in casa, din vina mea...ma simt vinovata. Nu imi plac florile taiate... Trandafirii sunt cei mai tristi cand mor, ei parca plang...

vanda
boboc
boboc

Puncte : 2738
Reputatie : 10
Localizare : Sant Pol de Mar

http://calatorianoastra.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de admin la data de Dum 2 Mai 2010 - 14:56

Timid Greu am ajuns , dar se spune ca niciodata nu e prea tarziu ..asa o fi ? thinking

Intr'o alta ordine de idei : daca te prindeam la furat de flori in gradina mea Evil or Very Mad .... Asa

admin
boboc
boboc

Puncte : 2967
Reputatie : 23
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Cruella la data de Dum 2 Mai 2010 - 21:29

Very Happy Cu riscul de a lua Evil or Very Mad tot atacam gradina Dune ,.asta bineinteles ,.doar in cazul in care avea ce sa ma tenteze,..cat despre sentimentul de vinovatie ,.ca florile mor din vina mea ,.presupun ca ori sunt mai bruta ori imi spun ca de murit tot mor ,.asa o fac cu folos ,..imi incanta simturile Very Happy (sau e doar o scuza pt a,mi spala constiinta Razz ),...mi,e dor de mirosul de salcam inflorit,.de margaritar ,.si crin imperial,.din pacate nu am vazut pe niciunde Timid .

Cruella
junior
junior

Sus In jos

Mesaj Scris de nadufmic la data de Dum 6 Iun 2010 - 8:49

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]Pentru ca a inceput sezonul trandafirilor, am facut si eu niste fotografii...pline de culoare....nu sunt in curtea vecinului..... ci in curtea socrilor..... Wink

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] alt="" />[/img]

Ultima editare efectuata de catre nadufmic in Lun 7 Iun 2010 - 11:01, editata de 2 ori

nadufmic
expert
expert

Puncte : 6613
Reputatie : 28
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de nadufmic la data de Dum 6 Iun 2010 - 9:10

Si locul unde ma relaxez .......toata vara....... pazit de piticii din curte.... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
Nu se vede balansoarul prea bine....... dar cu prima ocazie il voi fotografia si pe el.... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

nadufmic
expert
expert

Sus In jos

Mesaj Scris de nadufmic la data de Dum 6 Iun 2010 - 9:56

sarisem exact peste foto...cu trandafirul care-mi placea cel mai mult....... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

nadufmic
expert
expert

Sus In jos

Mesaj Scris de Cruella la data de Dum 6 Iun 2010 - 11:08

:)Fiorosi rau paznicii locului,.adevarul ca ma imbie trandafirul tau nadufmic dar piticeii sunt mereu pe ,,pozitiii,,.Frumos,.sa stai serile vara afara in curte ,.sa miroasa a iarba verde,.....sa auzi cantand greierii,.......si sa ai cerul luminat de mii si mii de luminite ,.iar din cand in cand ,.....cate o stea cazatoare sa brazdeze cerul si tu sa tresari strigand ati vazut,ooooooooooo ati vazut,o? Very Happy

Cruella
junior
junior

Sus In jos

Mesaj Scris de nadufmic la data de Lun 21 Iun 2010 - 20:17

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
nadufmic a scris:Pentru ca a inceput sezonul trandafirilor, am facut si eu niste fotografii...pline de culoare....nu sunt in curtea vecinului..... ci in curtea socrilor..... Wink

in sfarsit am reusit....!!!!

[/img]

nadufmic
expert
expert

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Lun 21 Iun 2010 - 21:10

Ii pazeste cineva pe timpul noptzii ?! Timid ..... Fuga

Geo
senior
senior

Puncte : 27367
Reputatie : 328

http://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Mesaj Scris de caprioara la data de Lun 21 Iun 2010 - 21:35

Ce fotografii frumoase!!! Cum le postati? Timid

caprioara
boboc
boboc

Puncte : 2694
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/03/2010
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de nadufmic la data de Mar 22 Iun 2010 - 9:13

Pe cine sa pazeasca Dune?trandafirii sau piticii?/? Laughing
Poza unde sunt multi trandafiri si multe ghivece atarnate , este in fata casei,se vede o parte din garaj.... ...de altfel se si zaresc cateva masini afara..... Wink

nadufmic
expert
expert

Sus In jos

Mesaj Scris de nadufmic la data de Mar 22 Iun 2010 - 9:14

Caprioara... cu mult chin, prima oara dadusem kiks cu fotografiile, nu le afisa..si aseara m-am suparat si le-am luat pe rand la postat... Laughing

nadufmic
expert
expert

Sus In jos

Mesaj Scris de caprioara la data de Mar 22 Iun 2010 - 15:55

Pai si eu am dat kiks si n'am mai incercat o a doua oara! :(

caprioara
boboc
boboc

Puncte : 2694
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/03/2010
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Clementina la data de Mier 20 Oct 2010 - 14:03

E in natura umana sa observi ca cineva in jurul tau te depaseste intr-un anumit domeniu in care vrei sa faci performanta. Sa zicem ca are mai multi bani ca tine cand tu iti doresti sa fii miliardar sau executa cate trei fotomodele pe saptamana cand tu vrei sa iti faci un renume de mare player sau sau sau. E natural sa iei nota de faptul ca ala te intrece si sa te roada chestia asta. Daca Gigi are o floricica in gradina si tu nu ai, nu-ti convine.

La oamenii educati conflictul asta se rezolva simplu si elegant. Iti plantezi si tu o floricica in gradina ta ca sa nu fii mai prejos ca Gigi. Pentru ca nimeni nu vrea sa ramana prostul satului, toti isi vor planta floricele. Cam asta sta la baza modernizarii pe acolo pe unde oamenii sunt civilizati.

La romani se pare insa ca lucrurile stau altfel. Daca Gigi are o floricica in gradina si tu nu, n-ar fi o idee buna sa o strici pe a lui? Ca sa nu fie el mai destept ca tine, nu de alta. Nimanui nu-i trece prin cap ca ierarhia se poate schimba prin evolutie. Poti planta o floricica si mai frumoasa ca a vecinului si atunci vei fi tu cel mai tare. Doamne fereste! La noi nu ajungi pe locul 1 ridicandu-te deasupra celorlalti, ci coborandu-i pe ei sub tine. Si asta m-am gandit eu ca sta la baza stagnarii noastre.

E posibil sa ma insel, sa fiu doar impresionata de povestile frumoase despre viata in strainatate. Dar chiar m-a pus pe ganduri. Daca noi folosim expresia “bete in roate” mai des ca restul lumii?

Clementina
boboc
boboc

Puncte : 2583
Reputatie : 12
Data de inscriere : 18/08/2010
Localizare : Dambovita

Sus In jos

Mesaj Scris de Clementina la data de Joi 21 Oct 2010 - 9:48

Uploaded with ImageShack.us

un smochin un cais ,un mar si cel din fata am uitat denumirea : thinking nu mai locuiesc acolo din pacate :cry:

Clementina
boboc
boboc

Sus In jos

Mesaj Scris de Clementina la data de Joi 21 Oct 2010 - 9:54

tot de je plantate laur

Clementina
boboc
boboc

Sus In jos

Mesaj Scris de Clementina la data de Joi 21 Oct 2010 - 9:59

sa ma dau mare fluier gard ridicat de mine si ex-ul Surprised

Clementina
boboc
boboc

Sus In jos

Mesaj Scris de Clementina la data de Joi 21 Oct 2010 - 10:02

aa si am omis ceva in spatele gardului era o mandrete de dafin cam doi trei metri avea inaltime... l-am "curatat" :d geek imi dadea de munk cu curatzatul frunzelor

Clementina
boboc
boboc

Sus In jos

Mesaj Scris de Clementina la data de Joi 21 Oct 2010 - 10:33

nu mai detin propie gradina .... totusi sa fiu in tema cu subiectul..singura gradina fiind cea a caminului de copii sintuat in spatele blocului unde locuiesc ... dar parca preferam sa vda flori si sa fie liniste :d nu galagie s[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Uploaded with ImageShack.usi pe fimio cand se lua la bataie cu colegii

Clementina
boboc
boboc

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 7:47

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum